неділя, 8 листопада 2015 р.

Геометрія, 7 клас. Сума кутів трикутника


Тема:  Теорема про суму кутів трикутника та  наслідки  з неї.

Мета:  Забезпечити засвоєння теореми про суму кутів трикутника та наслідки
            з неї. Формувати практичні вміння і навички розв’язування задач.      
           Розвивати логічне мислення, просторову уяву, увагу, пам’ять, пізнавальну
           самостійність. Виховувати сумлінність , звичку до систематичної                             розумової  праці.
                                  
                                        Хід уроку
1.      Організація класу.
2.      Мотивація навчальної діяльності.
3.      Актуалізація опорних знань.
                     Фронтальна робота з класом по запитаннях:
1.      Що називається трикутником?
2.      Назвіть основні елементи трикутника.
3.      Що називається висотою, медіаною, бісектрисою?
4.      Які види трикутників ви знаєте?
5.      Ознаки рівності трикутників.
4.       Підготовча робота.
      Даю завдання  учням по групам..
Побудувати трикутники  за  заданими кутами.
Взяти за основу сторону довільної довжини.
І група               А = 37º, В = 20º,  С = 90º            А = 30º, В = 20º,  С = 130º
ІІ  група              А = 72º,  В = 50º,  С = 110º           А = 45º, В = 50º,  С = 85º
ІІІ  група            А = 23º,  В = 50º,  С = 38º              А = 25º, В =75 º,  С = 8

 ЗАПИТАННЯ ДІТЯМ: Чому в першому випадку ми не змогли побудувати трикутники, а в іншому змогли?  Діти роблять різні припущення.  
 Пропоную  кожному накреслити накреслити  по три  трикутники                                ( гострокутній,тупокутній, прямокутний) , виміряти з допомогою транспортира внутрішні кути і додати. Після цієї операції учні приходять до висновку, що сума внутрішніх кутів трикутника завжди дорівнює 180º.
5.Вивчення нового матеріалу.
    1. Доводимо теорему.
    2. Показую учням наочне « доведення» теореми про  суму  кутів трикутника.
    Візьмемо довільний трикутник АВС і висоту в ньому ВК. Складемо його по лінії ДМ ( середній лінії трикутника), де т.Д – середина АВ, т.М – середина ВС, так, щоб т.А співпала з т.К, і ДАК зігнемо так, щоб т. А співпала з т.К, і МСК зігнемо так, щоб т.С співпала з т.К. Діти бачуть, як кути трикутника АВС, в точці К утворили  розгорнутий кут, тобто 180º.
6.Закріплення.
Усні задачі.
1.     Два кути трикутника 47˚ і 53˚. Знайти третій кут.
2.     Сума двох кутів трикутника 119˚.  Знайти третій кут. 3.
3.     Кут при основі рівнобедреного трикутника 34˚. Знайти всі кути трикутника.
4.     Кут при вершині  рівнобедреного трикутника 112˚. Знайти всі кути трикутника.
5.     Знайти кути прямокутного трикутника, якщо один із його кутів 56˚.
6.     Знайти кути трикутника, якщо вони пропорційні числам 1,2 і 3
7.      Чи існує трикутник з кутами 24˚, 36˚, 119˚
8.      Чи може у трикутника бути два тупих кута?
9.     Знайти зовнішній кут при вершині рівнобедреного трикутника, якщо  кут при основі 25˚
  Задачі  за готовими рисунками.
Визначити невідомий кут х
Колективне розв’язування задач з коментарієм.
Підручник    Геометрія, 7 клас           Г.П. Бевз, В.Г. Бевз  стр 85 №301
7. Підсумок уроку
8. Д/з   Підручник    Геометрія, 7 клас           Г.П. Бевз, В.Г. Бевз 
§10 №298, №303

Немає коментарів:

Дописати коментар