Тема: Формули
скороченого множення
Мета: узагальнити і систематизувати знання
з теми « Формули скороченого
множення». Розвивати логічне мислення,
обчислювальні навики. Виховувати увагу, старанність, культуру
математичних записів, наполегливість.
Тип: урок
узагальнення і систематизації знань.
Хід уроку
1.Організація
класу.
2. Мотивація
навчальної діяльності.
3. Актуалізація
опорних знань.
Повторення формул скороченого
множення із записом на дошці і читанням. ( 5хв.)
Гра « Ланцюжок». По рядах роздаються карточки з написаними нижче
завданнями. Перший учень розв’язує вправу і передає далі. Виграє та команда, яка першою
здасть завдання, виконає правильно. ( 10хв.)
Розкладіть на множники:
х² - у² х² + 2ах + а² 1 – 16 с²
4а² - 9в² 4в² + 4вс +
с²
а² - n²
а² - с²х² 1- 9
а²
х² +4х + 4
в² - 6в+9
1 -
с² 25 -
с²
х² - 9 у² 1+ 6х + 9х² 0,01 - х²
4. Розв’язування вправ на застосування всіх формул скороченого
множення при
спрощенні виразів.
Учні діляться на дві групи. З першої групи
призначаються консультанти, які допомагають і перевіряють розв’язавані учнями вправи.
Пропонуються такі
завдання:
(а + 2) ( а – 2) –
а(а – 5 ) Розв’язують три учні на дошці, інші в зошитах,
(в – 4) (в + 4) – (в
– 3)(в + 3) консультанти розв’язують, перевіряють і
(с – 1)(с + 1) + (с
– 9)(с + 9)
допомагають. ( 10 хв.)
(2а – 5)² - (5а –
2)²
(3у – 2)² - (у -9)(9
– у)
В цей час учні ІІ групи діляться по 4
учні і грають в математичне доміно, яке полягає в тому,що треба вибрати вірну
відповідь.
Доміно утворене з
маленьких карток з таким записом.
|
(3а – 4)(3а +4)
|
|
9а² - 16
|
6х² 12
|
6 (х² - 2)
|
|
|
|
( 2х – 8)²
|
4х²- 32х + 64
|
(13 –х)(13+ х)
|
|
169 - х²
|
( 11 + с)²
|
121 + 22с + с²
|
16 – 36 у²
|
|
( 4 – 6у)(4 +6у)
|
|
Групам даються різні
варіанти.
5. Колективно розв’язуємо
вправи.
Доведіть до значення виразу:
41³ + 19³ ділиться
на 60
41³ + 19³= ( 41 –
19) (41² - 41•19 + 19²)= 60•( 41² - 41• 19 + 19²) : 60
79² - 29² = ( 79
-29) ( 79² + 79•29 + 29²) = 50 (79²+ 79• 29 + 29²) : 50
Самостійно з
перевіркою:
66³ + 34³ =(
66+34)(66² - 66•34 + 34²) : 100
6. Самостійна
диференційована робота за посібником Капіносова.
Алгебра 7 клас
І група ускладнений
рівень
с. 69, Р-9
( 1-8)
ІІ група базисний
рівень
с.27, Р-9
( 1-8)
В кінці уроку зошити
з самостійною роботою збираються для перевірки.
7. Домашнє
завдання: Алгебра-7клас Г.П. Бевз, В.Г.
Бевз №825.№841 Історичні відомості
8. Підсумок уроку.
Немає коментарів:
Дописати коментар