Тема: Громадський огляд знань.
Додавання і віднімання раціональних чисел.
Мета: перевірити вміння,
навички учнів виконувати додавання і віднімання
Розвивати навички усної
лічби, обчислювальні навички, увагу,
логічне мислення, навички
свідомої самостійної та
колективної роботи,
навички само- та взаємоконтролю.
Виховувати
наполегливість, винахідливість, цілеспрямованість у
досягненні поставленої
мети, прищеплювати інтерес до математики.
Тип уроку:
громадський огляд знань.
Обладнання: картки із завданнями,
математичне доміно
числова мельниця.
Хід уроку.
І Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної
діяльності учнів.
Дорогі діти! Сьогодні у нас-громадський огляд знань з теми « Додавання і
віднімання раціональних чисел». На нашому уроці присутні ваші батьки, вчителі.
Ми навчилися виконувати дії
додавання і віднімання раціональних чисел. Чи виникли у вас затруднення у
розумінні від’ємних чисел? Сьогодні ми перевіримо, як ви засвоїли вивчений
матеріал. Кожен із вас отримає оціночний лист ( додаток №1), в якому ви будете
ставити собі бали за виконані завдання.
Вчитель розповідає казку
« Додатні і
від’ємні числа”
Жили собі додатні числа. Старанно
виконували вони свою роботу – додавали числа, множили, ділили. Віднімання в них
не завжди вдавалося, та не сумували вони за цим. Та який там може бути сум!
Пихаті люди – ці додатні числа. Милувалися вони своєю вродою, заглядаючи щоразу
в люстерко. Там вони бачили своє віддзеркалення – якісь чудні числа, наче такі
ж додатні, та попереду себе вони тримали якусь паличку ( мінус) і не
розлучалися з нею.
« Як так може бути? – подумали додатні числа. – Ми ж такі гарні, вродливі,
а в дзеркалі відображаються якісь потвори». Вирішили вони зайти в дзеркало і
дати відсіч своїм ворогам. Так і зробили. Проте, як тільки додатні числа
торкались руками від’ємних чисел, то обоє зникали, а замість них двох виходив
нуль. Так це і є зараз
( 3 + ( -3) = 0). Подумали додатні числа, що не слід так робити, бо
пропадуть вони всі. Стоїть нуль величаво між додатніми і від’ємними числами, не
пристає до жодних з них, лише слідкує за порядком і справедливістю.
Історичні відомості про від’ємні числа.
Від’ємні
числа розглядали китайські математики ще в V столітті до н.е. Додатні числа
вони писали червоною фарбою, а від’ємні-чорною.
ІІІ. Громадський огляд знань.
Завдання 1.
Ми переносимся у V
століття до нашої ери до Китаю.
Записати результат арифметичних дій, користуючись червоним і чорним
кольором.
5+(-4)=1
-7+(-5)=-12
8+(-10)=-2
Завдання 2
Усний рахунок. Завдання проектуються на дошку.
Діти виконують обчислення усно про себе, а потім кожен записує на листочку
відповідь.
Завдання 3
Математичний диктант (взаємоперевірка). Відповіді проектуються на дошку.
1.До суми чисел -6 і -12 додайте число 20;
2. Подати число -10 у вигляді двох
від’ємних
доданків так, щоб обидва доданки були цілими числами;
3. Подати
число -8 у вигляді суми двох від’ємних доданків так, щоб вони
були десятковими дробами;
4. Знайти
суму всіх цілих розв’язків нерівності
-8<x<7;
5. Розкрити дужки 3-(5-4)-(-7);
Завдання 4
Завдання 5. Логічний квадрат
Вставити у пусті клітинки числа так, щоб їх
сума по вертикалі, по горизонталі та по діагоналях були однакові.
Завдання 6. Чарівна числова мельниця
До дошки виходять сім учнів, які одночасно розв’язують приклади по одній із ліній. Приклади підібрані
таким чином, що у кожному з них виходить натуральне число, яке відповідає даті
(числу) народження учня.
Завдання 7. Самостійна робота за
карточками.
ІV. Підсумок уроку
V. Домашнє
завдання № 1061 (б)
Додаток №1
Оціночний
лист
учня /учениці 6
класу __________________
з теми «
Додавання і віднімання раціональних чисел»
№ завдання
|
Завдання
|
Кількість балів
|
1
|
Усний рахунок
|
|
2
|
Математичний диктант
|
|
3
|
Математичне доміно
|
|
4
|
Логічний квадрат
|
|
5
|
Чарівна мельниця
|
|
6
|
Самостійна робота
|
|
Всього
|
Немає коментарів:
Дописати коментар