Математика, 5клас
Звичайні дроби. Розв’язування вправ.
Мета: продовжити
формувати практичні вміння і
навики
розв’язування вправ на
додавання і віднімання дробів з
однаковими знаменниками,
порівняння дробів, перетворення
мішаного числа у
неправильний дріб, виділення
цілої частини
з неправильного дробу. Розвивати увагу, логічне мислення, нави-
ки свідомої самостійної
роботи. Виховувати старанність, напо-
легливість, інтерес до
предмету.
Тип уроку: урок формування
практичних вмінь і навиків.
Хід уроку.
1.
Організаційний момент
2.
Актуалізація опорних знань.
1) Що означає
знаменник дробу?
2) Що означає
чисельник дробу?
3) Які дроби
називають правильними, неправильними?
4) Як
виділити цілу частину
із неправильного дробу.
3.Усні вправи.
Дріб 5/9
Не такий, як 9/5
Зразу видно цю
різницю
Менший він за… одиницю
В нього 5-чисельник
Менший за знаменник
За відомим правилом
Дріб назвали… правильним.
“Попригунья” Стрекоза половину часу
кожної доби красного
літа спала,
третю частину
- співала, шосту частину-
танцювала. Скільки часу вона
готувалася
до зими?
12+8+4=24год. Отже,часу на підготовку
до зими не
було.
1У.
Мотивація навчальної діяльності.
Ви
любите казки? А
чи знаєте ви
казку Г.К.Андерсена “
Снігова королева?”
Діти розповідають
казку.
Отже, сьогодні
ми вирушаємо з вами разом
з Гердою на
пошуки
Кая. Дорога
жде нас нелегка, але
вірна помічниця – математика
– допоможе нам.
1. Отже, Герда
прибігла до річки
і запитала про
Кая. Річка пообіцяла допомогти, але
в тому випадку, коли
Герда розв’яже такі
завдання.
А ми з
вами допоможемо їй.
Дано відрізки
довжиною 12 см.
Накреслити відрізки, рівні 1/2;
2/5; 3/4 даного
відрізка.
Учні
самостійно виконують завдання
з подальшою перевіркою.
За кожен правильно
побудований відрізок учні
отримують один бал.
2. Річка
підказала Герді дорогу.
Дівчинка сіла в
човен і припливла
до володінь старої
чаклунки. Бабусі дуже
сподобалася дівчинка. А, щоб
Герда забула Кая, бабуся
зачаклувала її. Щоб
зникли чари, треба
згадати, яку
квітку вони вирощували
з Каєм.
На дошці записані
приклади.
Завдання І стовпчика оцінюються одним балом/ кожне/, а ІІ –
двома балами.
Учні вибирають завдання
на вибір.
2 /8 + 1/8
14 /8+1 /8-12 /8
2 /8+3 /8 15 /8+23 /8-33 /8
4+1 /7
55 /7-2 /7-12 /7
108 /13-42 /13 12-(22 /13+35 /13)
10-23 /7 7 /12 +(47 /12-42 /12)
2 /3+1 /3 22 /7+11 /7+41 /7
17-51 /4 (8-43 /4)+ 82 /4
Одержавши відповіді, вибираємо з поданої таблиці букви, шо відповідають
даним числам.
3. Герда
згадала про троянди, які вони вирощували з Каєм, і зрозуміла , що їй треба продовжувати пошуки свого друга. Бігла вона довго
і раптом перед
нею стрибнув старий
Ворон. Герда запитала
про Кая. Ворон
сказав, що
напевно знає, але
скаже тоді, коли
Герда розв’яже такі
рівняння:
29/30+Х=37/30 або ( 5/24+Х)-3/24=19/24
18/19-Х=4/19
(
Х-7/9)+4/9=5/9
Учні вибирають
рівняння на вибір, отримуючи
І або ІІ
бали за кожне.
4.
Ворон привів Герду
до принца і
принцеси. Вони пообіцяли
допомогти, але
коли дівчинка розв’яже таку
задачу.
В одному
ящику 84 /10 кг яблук, в
другому на 23 /10 кг
більше. Скільки кг яблук
у двох ящиках?
5.
Принц і принцеса
дали дівчинці одяг
і карету, і
Герда поїхала. Та
в лісі на
карету напали розбійники, забрали
в неї все
добро, а
її забрала жорстока
маленька розбійниця. Розповідь
Герди про Кая розчулила її
і вона вирішила
відпустити дівчинку, але
при умові, що
Герда обчислить площу
лісу прямокутної форми,
якщо його довжина
становить 1/3 від 12 км , а ширина3/8 від 8 км .
Учні
які розв’язали задачу отримують 3 бали
6) Північний олень відвіз Герду до бабусі –
лапландки, яка сказала : “Моя товаришка фінка знає, де Кай, але я покажу дорогу
до неї, якщо ти виділиш цілу частину із неправильно дробу”.
17/3 ; 14/8 ;
25/4 ; 124/ 31 .
Фінка
вказала дорогу до замку Снігової
королеви. Та треба розтопити льодяні
сніжинки в серці Кая.
Допоможіть Герді.
Х/39 – 5/39 = 23/39 (1 бал )
Х/15 = 14/14 ( 1 бал )
Щасливі Кай і Герда повернулися додому. Тепер вони
не сваряться ніколи, а ще, добре вчать математику, яка допомогла їм зустрітися знову.
ХІ. Підведення підсумків уроку.
Оцінювання
29 – 32 бали
( 10 -12 )
23 – 28 бали
( 7 - 9)
16 – 22 бали
( 4 - 6 )
Менше 16
( 1 - 3)
Немає коментарів:
Дописати коментар